Producent kosmetyków naturalnych - Crème Bar®
Crème Bar®
https://cremebar.pl/wp-content/uploads/2019/06/Logo-CremeBar-320.png
8951687495
https://www.facebook.com/CremeBarPl/
aleja San Francisco 2
Rzeplin
małopolskie
55-020
Polska
customer support
+48 536 880 710
biuro@cremebar.pl
Producent kosmetyków naturalnych - Crème Bar®

Etapy pielęgnacji cery jako podstawa poprawy jakości cery

demakijaz

Często się zdarza, że problemy z cerą są wynikiem nieumiejętnej jej pielęgnacji. Regularność i staranność to nie wszystko – najważniejszy jest dobór odpowiednich kosmetyków i pamiętanie o wszystkich etapach pielęgnacji twarzy, które mają znaczenie dla kolejnych kroków codziennej pielęgnacji.

Etapy pielęgnacji twarzy

W związku z tym, że nasza skóra każdego dnia ma do czynienia z różnymi czynnikami mającymi różny wpływ na jej kondycję (woda, słońce, makijaż, itp.)- wieczorna pielęgnacja powinna stać się swego rodzaju relaksacyjną dla skóry rutyną.
Czas w pełni poświęconej uwagi dla odpowiedniej pielęgnacji szybko przejawi swoje skutki, w poprawie kondycji cery. Jak powinny wyglądać etapy skutecznej pielęgnacji, aby każda cera odzyska i utrzymała utraconą równowagę?

Etapy pielęgnacji twarzy − codzienna pielęgnacja twarzy w 6 krokach

  1. Zmycie makijażu to pierwszy etap, który jest podstawą.
  2. Mycie twarzy – tutaj najczęściej popełnianym błędem jest korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków. Pamiętajcie by nie myć twarzy mydłem ani żelem przeznaczonym do mycia ciała!
  3. Tonizacja – odpowiedni tonik pozwoli przygotować twarz do kolejnych etapów pielęgnacji.
  4. Serum liposomowe lub kuracja witaminowa to doskonała ochrona skóry na każdą porę roku.
  5. Krem pod oczy – jeśli okolice oczu wymagają dodatkowej pielęgnacji, warto trzymać się tego kroku,
  6. Zarówno czysta baza jak i stworzony dla Ciebie krem biomebranowy to odpowiednie zakończenie prawidłowo przeprowadzonej pielęgnacji.

Pielęgnacja Twarzy : demakijaż i mycie

Etapy pielęgnacji twarzy

Zarówno demakijaż i mycie twarzy powinno odbywać się za pomocą profesjonalnych, przeznaczonych do tych celów kosmetyków. Creme Bar oferuje mleczko oraz płyn micelarny, które skutecznie, w delikatny sposób pomogą pozbyć się make-upu, stając się przy tym pierwszym etapem pielęgnacji. Pozbywając się makijażu nie należy mocno ścierać go ze skóry – delikatnie pocieraj, dopóki ślady makijażu pozostawione na waciku będą coraz mniej zauważalne.
Mycie za pomocą specjalnych żeli z serii STOP, ma na celu usunięcie reszek makijażu, nie pozostawiając uczucia ściągania. A co najważniejsze –  żaden z 4 żeli myjących z serii STOP, nie zaburza płaszcza hydro-lipidowego.
Wybierając żel pamiętaj o tym, by dostosować go odpowiednio do typu swojej cery.

Pielęgnacja cery: tonizacja

Toniki do pielęgnacji twarzy
Toniki do pielęgnacji twarzy

Po demakijażu i myciu czas na tonizację, a konkretnie – tonizację bezkwasową lub kwasową.
Tonik należy zaaplikować na wacik, a następnie delikatnie przetrzeć skórę po wcześniejszym umyciu dobranym żelem myjącym z Seri Stop. Po zastosowaniu toniku, skóra ma wyrównane Ph, oraz lepiej przyswaja substancje zawarte w kolejnych etapach pielęgnacji.
Podobnie jak żele, toniki także dobrać można odpowiednio do potrzeb cery STOP:

  • Redness – bezkwasowa: wzmacnia naczynia krwionośne, redukuje zaczerwienienia, stany zapalne i alergie.
  • Drying – bezkwasowa: przywraca skórze zdrowy blask, daje uczucie długotrwałego nawilżenia,
  • Wrinkles – kwasowa: działa liftingująco i napinające, spłyca drobne zmarszczki,
  • Pimples – kwasowa: redukuje zmiany trądzikowe, zaskórniki i błyszczenie skóry.

Pielęgnacja cery: serum liposomowe / kuracja witaminowa / krem pod oczy

Kremy do pielęgnacji twarzyDzięki poprzedniemu krokowi, zarówno substancje zawarte w serum, koktajlach, jak i kremie pod oczy dużo łatwiej przenikną w głębsze warstwy naskórka, dostarczając jej potrzebnego odżywienia.
Serum liposomowe są dopełnieniem serii STOP (która zawiera żele myjące i toniki). Znajdziecie wśród nich preparat na wypryski, zaczerwienienia, suchą i tłustą cerę. Charakteryzuje je głęboka penetracja skóry dzięki substancją aktywnym zamkniętym w liposomach.
Linia uzupełniająca kuracji witaminowych (w zależności od wyboru) skupia się na: rewitalizacji, regeneracji, nawilżeniu oraz nawilżeniu plus.
Ampułki mogą być stosowane miejscowo i wielorazowo w zależności od potrzeb.
Regularne stosowanie kremu pod oczy od Creme Bar, prowadzi do spłycenia drobnych zmarszczek, redukcji cieni oraz obrzęków. Jeśli więc zmagasz się z tzw. “worami” i masz wrażenie że Twoja skóra w okolicy oczu wygląda na zmęczoną – nie pomijaj tego etapu! Delikatna, żelowa formuła kremu już od małej aplikacji daje efekt nawilżenia, które utrzymuje się na długo.
Doskonale sprawdzi się także w dzień – pod makijaż.

Pielęgnacja cery: serum spersonalizowany krem biomembranowy

kremy biomembranowe do pielęgnacji twarzy

Kiedy już skóra twarzy jest odpowiednio oczyszczona za pomocą żelu myjącego i toniku, czas na spersonalizowany krem biomembranowy.
Jak już za pewne wiecie, bazy – zbudowane ze struktur biomembranowych – są w pełni bezpieczne. W myśl zasad korneoterapii, pozbawione są silikonów, olejów mineralnych, emulgatorów, kolorantów, konserwantów i parabenów. Zawierają one za to substancje naturalnie występujące w naskórku takie jak ceramidy, peptydy, NMF, skwalan i trójglicerydy. Ponadto krem skóropodobny o strukturze molekularnej stosuje liposomy jako naturalne nośniki substancji aktywnych.
Bazy stanowią podstawę indywidualnych kremów, których działanie wspomagają specjalnie dobrane substancje aktywne, jednak czysta baza IQ, to także doskonała “klamra” dla codziennej pielęgnacji cery. Zobacz też substancje aktywne w kosmetykach
i kremy po 30 roku życia.

 

Dodaj komentarz