Producent kosmetyków naturalnych - Crème Bar®
Crème Bar®
https://cremebar.pl/wp-content/uploads/2019/06/Logo-CremeBar-320.png
8951687495
https://www.facebook.com/CremeBarPl/
aleja San Francisco 2
Rzeplin
małopolskie
55-020
Polska
customer support
+48 536 880 710
biuro@cremebar.pl
Producent kosmetyków naturalnych - Crème Bar®

Liposomy – substancje nośne w kosmetykach

Liposomy są używane jako nośnik do wnikania substancji aktywnych w skórę i są zwykle używane w kosmetykach. Ich budowa zewnętrzna jest zbliżona do błony białkowo-lipidowej, co pozwala liposomom na łatwe wnikanie w skórę i przenoszenie substancji aktywnych znacznie głębiej niż bez nich. Jakie są zalety stosowania liposomów w kosmetykach?

Co to są liposomy?

Jak już wiecie, liposomy to nośniki, wewnątrz których możliwy jest transport roztworów lub zawiesin wodnych różnych substancji. większość składników aktywnych stosowanych w kosmetyce działa tylko powierzchownie lub może się wbudować w warstwę rogową naskórka, co nie przynosi pożądanych efektów. Możliwość przenikania liposomów przez barierę warstwy rogowej sprawia, że substancje docierają w głąb w większym stężeniu. co więcej ich system pozwala na “dozowanie” uwalniania substancji, co umożliwia stałe utrzymanie jej poziomu w skórze

Warto wspomnieć także, że liposomy są zbudowane z tych samych składników co błona komórek naszego organizmu, a łącząc się lipidami, wzmacniają warstwę rogową.

Budowa liposomów

Powstałe samoistnie z fosfolipidów, to dzięki swojej budowie – pęcherzyki wypełnione wodą- są doskonałymi nośnikami substancji aktywnych. Można je określić jako małe, kuliste struktury – o wielkości od 0,10 do 0,25 μm, które bez problemu przechodzą przez barierę naskórka.
Liposomy zbudowane są z podwójnej błony fosfolipidowej, wewnątrz ich i na zewnątrz znajduje się faza wodna i rozpuszczone w niej substancje hydrofilowe, a w podwójnej błonie, w fazie lipidowej, znajdują się substancje tłuszczowe.

Zastosowanie liposomów w kosmetyce

Liposomy w kosmetykach stosowane są dlatego by pomagały dbać o odpowiedni poziom nawodnienia i odżywienia naskórka. Także aby mogły wprowadzać głębiej substancje, które samoistnie nie dałyby rady pokonać bariery naskórka. Co więcej specyficzna budowa liposomu chroni zawartą w nim substancję przed działaniem czynników zewnętrznych, dzięki czemu wprowadzają je do skóry w niezmienionej postaci. Jest to szczególnie ważne w przypadku substancji rozpuszczalnych w wodzie, które zatrzymałaby się na powierzchni skóry lub w przypadku witamin A lub C, które szybko ulegają procesom utlenienia w kontakcie z powietrzem lub słońcem.

Serum liposomowe - liposomy serum

Działanie liposomów ujawnia się stosunkowo szybko – już po kilku dniach stosowania specyfików.
Creme bar w szeregach 25 substancji aktywnych, ze względu na pełną ochronę ich właściwości, posiada część zamkniętą w liposomach. Są to hydroveg VV,

koenzym Q10 , witamina E, witamina C, glukonian cynku oraz kwas kojowy!

Liposomy w Creme Bar – sera liposomowe z serii STOP

Creme Bar oferuje także żele liposomowe, w których skoncentrowana dawka substancji aktywnych o ukierunkowanym działaniu doskonale sprawdza się w pielęgnacji domowej, jako serum pod krem biomembranowy. Żele dedykowane są do problemów skórnych, z którymi najtrudniej sobie poradzić. Tak więc znajdziecie u nas serum z serii STOP 🛑:

DRYING na suchą i ściągniętą skórę
REDNESS na zaczerwienioną i podrażnioną skórę
PIMPLES na zaskórniki i wypryski

Zapraszamy!

Dodaj komentarz