kosmeceutyk definicja
Kosmeceutyk to środek kosmetyczny, który łączy w sobie właściwości leków i kosmetyków. Słowo powstało z połączenia dwóch innych: farmaceutyk i kosmetyk. Celem kosmeceutyków jest leczenie chorób skóry i poprawa ich wyglądu. Kosmeceutyki mają właściwości pielęgnacyjne i łagodzą objawy chorób skóry, co czyni je bardzo ważnymi w dziedzinie dermatologii. Na tle innych kategorii kosmetycznych wyróżnia je także wysoka zawartość składników aktywnych. Produkcja kosmeceutyków jest ściśle związana z dziedzinami farmacji i biotechnologii.
Kosmeceutyki
- Nie zawierają składników alergizujących i innych składników wywierających negatywny wpływ na naszą skórę tj. silikony, oleje mineralne, emulgatory, parabeny, konserwanty, koloranty.
- Kosmoceutyki zawierają większą ilość substancji biologicznie aktywnych w porównaniu z kosmetykami drogeryjnymi: witaminy z grupy B, witaminy A, C, E, lipidy, wyciągi roślinne, np. z żeńszenia, miłorząbu japońskiego, aloesu, zielonej herbaty , antyoksydanty, retinol, pantenol i wiele innych.
- Kosmeceutyki mogą wpływać na procesy fizjologiczne zachodzące w naszej skórze. Oprócz działań typowo upiększających wykazują one właściwości lecznicze lub wspomagające leczenie.
- Bogaty skład i duże stężenie substancji aktywnych w kosmeceutykach stymuluje regenerację skóry, zwiększa jej odporność oraz opóźnia procesy starzenia.
- Powinny być dobierane przez wykwalifikowany personel i być dopasowane do potrzeb skóry.
- Kosmeceutyki w przeciwieństwie do kosmeceutyków nie kamuflują niedoskonałości ale starają się je rozwiązać.
Czym się różni kosmeceutyk od kosmetyku?
W ustawodawstwie Polskim nie istnieje definicja słowa kosmeceutyk, lecz istnieje ogólna definicja kosmetyku czyli każdego produktu przeznaczonego do kontaktu z zewnętrznymi partiami ciała ludzkiego mający na celu powierzchowną ingerencję na nasz naskórek.
Kosmeceutyki a dermokosmetyki
Czym się różnią kosmeceutyki od dermokosmetyków? Pojęcie dermokosmetyku nie posiada swojej definicji w przepisach prawa, występuje jedynie w mowie potocznej. Słowo “Derma” oznacza skórę. Pojęcie zostało spopularyzowane ponieważ w przeszłości dermokosmetykami nazywano wyłącznie produkty kosmetyczne dostępne w aptekach. Dermokosmetyki oraz kosmoceutyki mają taki sam cel lepszy skład, oraz bardziej leczniczy charakter w porównaniu ze zwykłymi kosmetykami.
Dlaczego kosmeceutyki Creme Bar® odwzorowują naturę?
Bazy kremów zbudowane są ze struktur biomembranowych
W bazach kremów nie znajdziemy:
- konserwantów
- emulgatorów
- olei mineralnych
- silikonów
- sztucznych aromatów
- kolorantów
W składzie baz kremów Creme Bar znajdziemy substancje
naturalnie występujące w naskórku takie jak:
- ceramidy
- peptydy
- NMF
- skwalan
Wszystkie produkty
Profesjonalne produkty do gabinetu
Profesjonalne produkty do gabinetu
Profesjonalne produkty do gabinetu
Profesjonalne produkty do gabinetu
Profesjonalne produkty do gabinetu