Producent kosmetyków naturalnych - Crème Bar®
Crème Bar®
https://cremebar.pl/wp-content/uploads/2019/06/Logo-CremeBar-320.png
8951687495
https://www.facebook.com/CremeBarPl/
aleja San Francisco 2
Rzeplin
małopolskie
55-020
Polska
customer support
+48 536 880 710
biuro@cremebar.pl
Producent kosmetyków naturalnych - Crème Bar®

Korneoterapia – zdrowa skóra od podstaw

Na pewno wiele osób w swoim życiu miało różne doświadczenia z problemami skórnymi. Jeśli nie należysz do tej grupy – jest czego pozazdrościć. Trądzik, nadmiar sebum, suchość, zaczerwienienia czy podrażnienia – te kłopoty naprawdę bywają uciążliwe. Jak powinna więc wyglądać prawidłowa pielęgnacja wymagającego typu cery?

Czym jest Korneoterapia?

Na początek warto zaznaczyć, że jeśli warstwa barierowa naskórka jest zaburzona, niestety żaden zabieg  kosmetyczny nie przyniesie oczekiwanych efektów. Dlatego pielęgnacje należy zacząć od podstaw, czyli od uszczelnienia i regeneracji warstwy barierowej naskórka.
Korneoterapia to metoda zajmująca się terapią właśnie głębokich warstw skóry, skupiając się na kluczowej roli warstwy rogowej naskórka.
Korneoterapia wywodzi się od amerykańskiego doktora A. Klingmana, który w swoich licznych badaniach udowodnił, iż stratum corneum jako aktywna biologicznie tkanka, ma bezpośredni wpływ na żywe warstwy naskórka oraz skórę właściwą.

Lepiej zapobiegać niż leczyć – Korneoterapia profilaktycznie

Dlaczego zdrowa i dobrze funkcjonująca bariera skórna jest tak ważna dla całości funkcjonowania skóry? Bariera ta, najprościej ujmując, zapewnia skórze ochronę przed odwodnieniem, alergenami, kolonizacją szkodliwych mikroorganizmów takich jak bakterie, wirusy, grzyby, a także przed środkami drażniącymi i promieniowaniem UV.
Naprawa bariery ochronnej zniszczonych warstw rogowych naskórka przywraca homeostazę i polepsza ogólne funkcjonowanie cery. Korneoterapia wpływa na poprawę ochrony skóry przed szkodliwymi substancjami i mikroorganizmami, które mogą wywołać anomalne warunki, a także zapobiega problemom skórnym m.in. przedwczesnemu starzeniu się skóry.
Ponadto warstwa rogowa naskórka może wysyłać wiele sygnałów do żywej jego części, co wpływa na procesy regeneracyjne głębszych warstw skóry. Co więcej, zdrowy wrodzony układ odpornościowy wraz z uwzględnieniem odpowiedniej pielęgnacji na zasadach korneoterapii, może zapobiegać lub zmniejszać strukturalne stany zapalne, które są prekursorem wielu anomalnych schorzeń skóry, takich jak np. świąd i wypryski.

Korneoterapia – codzienna pielęgnacja skóry

Mają na względzie codzienne stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych, warto zwrócić uwagę na to co wpływa negatywnie na biochemię warstwy rogowej – tak więc na skład konkretnych kosmetyków. Niektóre powszechnie używane surowce kosmetyczne do których należą m.in.: emulgatory, konserwanty, oleje mineralne i silikony, perfumy i koloranty, są szkodliwym źródłem utrwalania i uatrakcyjniania kosmetyków dla zmysłów, co równocześnie przedkłada się na negatywny wpływ na tych substancji na skórę.
Korneoterapia jest jednym z głównych filarów marki Creme Bar. Koncentrując się na eliminacji z własnych kosmetyków, surowców kosmetycznych wpływających negatywnie na biochemię warstwy rogowej , powstały nasze bazy biomeranowe IQ1, IQ2, IQ3 spełniające wszystkie założenia jakie obejmuje terapia. Bazy są również doskonałym początkiem tworzenia kremów spersonaliwoanych- dostosowanych do indywidualnych potrzeb skóry każdego człowieka.
Rozpoczynając pracę nad poprawią kondycji cery, warto zacząć od samych baz lub właśnie od spersonalizowanych kremów, które w myśl zasad korneoterapii, wpłyną na naprawę i wspomaganie ochron naskórka, co ma kluczowe znaczenie dla całościowej poprawy jakości skóry.

 

Dodaj komentarz