Producent kosmetyków naturalnych - Crème Bar®
Crème Bar®
https://cremebar.pl/wp-content/uploads/2019/06/Logo-CremeBar-320.png
8951687495
https://www.facebook.com/CremeBarPl/
aleja San Francisco 2
Rzeplin
małopolskie
55-020
Polska
customer support
+48 536 880 710
biuro@cremebar.pl
Producent kosmetyków naturalnych - Crème Bar®

Fosfatydylocholina w korneoterapii – Creme Bar

Fosfolipidy są naturalnymi składnikami aktywnymi, które stanowią podstawę w kosmetykach przeciwstarzeniowych. Ich najskuteczniejszym przedstawicielem jest fosfatydylocholina (Phosphatidylcholin (PC)), która jest głównym budulcem ludzkiej błony komórkowej. Zastosowana w kremach wykazuje się wszechstronnym działaniem w obszarze wzmacniania bariery ochronnej skóry, wnikając i przenosząc w głąb skóry witaminy.
Warto także zaznaczyć, że fosfolipidy mogą zastąpić emulgatory, gdyż tworzą one struktury lamenarne, barierowe, a także fizjologiczne i skutecznie wiążą tłuszcz z wodą.
Dlaczego jeszcze zastosowanie fosfatydylocholiny w kosmetykach ma dla nich duże znaczenie szczególnie w kontekście korneoterapii?

Czym jest fosfatydylocholina?

Ludzkie ciało zbudowane jest głównie z wody, ale nie tylko. Głównie stanowią je komórki mające różnorodne działania. mamy np. komórki mięśniowe, mózgowe i skórne – wszystkie posiadają wspólną cechę – są otoczone błoną. I przechodząc do sedna – błona komórkowa składa się głównie z fosfatydylocholiny. Tak więc fosfatydylocholina to naturalna substancja chemiczna, który bierze czynny udział w transporcie międzykomórkowym i procesach metabolicznych.
PC oddziałuje na tkankę tłuszczową rozbijając ją na małe cząstki, co ułatwia wydalanie przez organizm tkanki tłuszczowej.

Jak działa fosfatydylocholina?

Wszystkie substancje, które sprawiają, że nasza skóra jest zdrowa i piękna, powinny dotrzeć tam, gdzie mogą działać – w głąb skóry. W tym właśnie sprawdza się fosfatydylocholina.
Dba ona o odnowę skóry, odpowiednie jej nawodnienie, działa przeciw trądzikowi i zapewnia naturalne wygładzenie porów.
Jak już wspominaliśmy na początku – fosfolipidy to naturalne substancje wiążące tłuszcz z wodą. W związku z tym że substancje te łączone są przez prawdziwe błony komórkowe, wszystkie składniki potrzebne skórze docierają w miejsce działania.
To właśnie te biomembrany zbudowane z fosfatydylocholiny przenoszą do skóry tłuszcze, substancje nawilżające i witaminy – tam, gdzie mogą działać. Kremy z fosfatydylocholiną to coś więcej niż naturalne kosmetyki: są wytwarzane przez skórę, co jest podstawą ich skuteczności.
PC jest wchłaniana przez skórę i rozkładana enzymatycznie na składniki aktywne – w całkowicie naturalny sposób.

Fosfatydylocholina w korneoterapii

Fosfatydylocholina (PC) odgrywa dominującą rolę w pielęgnacji skóry z zaburzoną barierą ochronną. PC umożliwia skórze budowanie dwuwarstw lipidów, a w środowisku naturalnym jest najważniejszą substancją w tworzeniu błon komórkowych. PC dostarcza również kwasy tłuszczowe, które są niezbędne dla warstw barierowych do tworzenia ceramidu I w warstwie rogowej.

Co więcej, sam nasycony PC ma właściwości podobne do ceramidów, a zatem jest w stanie je zastąpić. Bogaty w kwas linolowy PC od dawna znany jest także jako podstawa liposomów. Oprócz tego działa przeciwzapachowo i znacząco łagodzi drobne postacie trądziku.

W metabolizmie komórkowym PC przenosi swoją grupę fosfocholiny do ceramidów, umożliwiając w ten sposób tworzenie sfingomielin, które są niezbędne dla żywych komórek. Obie grupy substancji mają duże znaczenie dla homeostazy skóry i przede wszystkim dlatego PC może wpływać na tak procesy lecznicze w chorobach takich jak np. Atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, starzenie się skóry i zaburzenia rogowacenia. W związku z tym istotną rolę odgrywają również procesy transportowe między warstwą rogową naskórka a warstwą ziarnistą

Fosfatydylocholina w kosmetykach

Dzięki regularnemu stosowaniu fosfatydylocholiny jako substancji znajdującej się w kremie, wpływa ona odbudowę warstwy rogowej naskórka. Cera staje się delikatniejsza, pełna zdrowego blasku.

Dodatkowo jedno z najbardziej popularnych zastosowań fosfatydylocholiny w kosmetologii opiera się na kosmetykach przeciwstarzeniowych.

Dlaczego? Tajemniczym bohaterem jest tutaj kwas linolowy.
Zastosowanie PC trwale zwiększa udział kwasu linolowego w wydzielanym sebum. W ten sposób przeciwdziała zaburzeniom rogowacenia gruczołów łojowych. W ten sposób można zmniejszyć pory, które staną się mniej podatne na zapychanie.
Kwas linolowy także wspomaga odnowę skóry. W rezultacie uzyskujemy efekt delikatnego złuszczania, którego efekt utrzymuje się zdecydowanie dłużej niż standardowych peelingów.

Fosfatydylocholina jest nieznanym, wszechstronnym środkiem przeciwstarzeniowym, który umożliwia tworzenie kremów o długotrwałym działaniu. Dla marki Creme Bar to podstawa skutecznych kosmetyków. Ta endogenna substancja zapewnia prawdziwie wszechstronne efekty. PC transportuje składniki aktywne, poprawia pory i wzmacnia barierę ochronną skóry.
To właśnie dzięki obecności PC, nasze kremy mają strukturę biomembranową!

Dodaj komentarz