Producent kosmetyków naturalnych - Crème Bar®
Crème Bar®
https://cremebar.pl/wp-content/uploads/2019/06/Logo-CremeBar-320.png
8951687495
https://www.facebook.com/CremeBarPl/
aleja San Francisco 2
Rzeplin
małopolskie
55-020
Polska
customer support
+48 536 880 710
biuro@cremebar.pl
Producent kosmetyków naturalnych - Crème Bar®

Co to jest krem biomembranowy?

Niedawno mogliście przeczytać artykuł o tym, jak ważna jest personalizacja składników kremu, który dostosowany jest do konkretnego typu cery. Personalizowane kremy, których tworzenie umożliwiamy, nie zawierają szkodliwych substancji takich jak silikony, parabeny, konserwanty, emulgatory i barwniki. Ich skuteczność opiera się na dobraniu odpowiednich składników oraz bazy biomembranowej.

Substancje, których nie zawiera krem biomembranowy

Skład kosmetyków jest bardzo istotny. Szukając odpowiedniego kremu skupiamy się na tym co powinien zawierać, jednak często nie bierzemy pod uwagę substancji, które szkodzą naszej skórze. Są to m.in., których na pewno nie znajdziecie w kremie biomembranowym od Creme Bar:

  • emulgatory– które łączą w kremach fazę oleistą z fazą wodną, wpływają jednak negatywnie na naskórek, ponieważ wypłukują z niego lipidy
  • silikony oleje mineralne – mimo że dobrze nawilżają one skórę, są one przyczyną hamowania procesów regeneracji skóry
  • alergeny, czyli szkodliwe dla skóry substancji pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i chemicznego, które wywołujących reakcje uczuleniowe
  • związki konserwujące oraz parabeny, których zadaniem jest przedłużenie przydatności lub trwałości kosmetyków. Zaburzają one jednak naturalną mikroflorę skóry co może powodować reakcje uczuleniowe.

Co zawiera krem biomembranowy?

Krem biomembranowy stymuluje naturalne procesy zachodzące w skórze. Dzięki temu, że zawiera naturalne składniki skóry, działa odbudowująco na barierę skórną, przywracając prawidłowe funkcjonowanie naskórka.  Jeśli wcześniej zdarzyło się, że pielęgnacja cery była nieodpowiednio – krem tego rodzaju  likwiduje tego skutki.
A szczegółowo: krem biomembranowy zawiera:

  • Trójglicerydy, czyli substancja natłuszczająca należąca do lipidów stymulująca naturalne procesy biochemiczne w skórze
  • Skwalan i ceramidy – naturalne substancje odbudowujące strukturę płaszcza hydrolipidowego
  • UREA, Naturalny Czynnik Nawilżający (NMF)– odpowiedzialne za utrzymywanie właściwej pamięci wodnej
  • Peptydy – krótki łańcuch aminokwasowy przekazujący informacje międzykomórkowe – m.in. dotyczące rozdwajania komórek niezbędnych do regeneracji

Krem skóropodobny o strukturze molekularnej

Struktura molekularna kremu  przypomina warstwę rogową naskórka dzięki czemu jego działanie kremu jest efektywniejsze. Substancje aktywne transportowane są w liposomach w głąb skóry, co m.in. wspomaga ochronę przed inwazją mikroorganizmów, minimalizuje utratę wody oraz zabezpieczając organizm przed odwodnieniem. Ponadto krem skóropodobny stymuluje prawidłowe działanie funkcji ochronnych naskórka.

Dzięki produktom Creme Bar nie musisz zastanawiać się nad wybieraniem mniejszego zła. W naszych kosmetykach nie znajdziesz szkodliwych substancji. Naturalna pielęgnacja sprawi, że Twoja cera będzie zachwycać Cię każdego dnia!

Sprawdź naszą ofertę --> cremebar.pl/

Dodaj komentarz