Producent kosmetyków naturalnych - Crème Bar®
Crème Bar®
https://cremebar.pl/wp-content/uploads/2019/06/Logo-CremeBar-320.png
8951687495
https://www.facebook.com/CremeBarPl/
aleja San Francisco 2
Rzeplin
małopolskie
55-020
Polska
customer support
+48 536 880 710
biuro@cremebar.pl
Producent kosmetyków naturalnych - Crème Bar®

Co pomaga przy trądziku na klatce piersiowej?

Skuteczna walka z trądzikiem

Skóra w okolicach klatki piersiowej i bezpośrednio na niej jest tak samo delikatna, jak skóra na twarzy. Pielęgnacja skóry w okolicach dekoltu powinna być regularna i dokładna, a jednocześnie delikatna – by nie naruszać już powstałych zmian. Sama pielęgnacja jednak nie wystarczy, warto wprowadzić zmiany sposobu żywienia. Jeśli problem nie zniknie pomimo zmiany przyzwyczajeń żywieniowych, warto udać się do specjalisty, który zleci niezbędne badania. Łagodny trądzik na plecach i klatce piersiowej można zwalczyć lekami miejscowymi. W walce z zaskórnikami pomogą nadtlenek benzoilu lub kwas azelainowy. Na grudki stosuje się miejscowe retinoidy, takie jak izotretynoina, tretynoina, adapalen. Choć zaskórniki na dekolcie potrafią zepsuć humor, walka z nimi nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość, sięgnąć po odpowiednie kosmetyki i odrobinę zmienić codzienne przyzwyczajenia. Sprawdź najskuteczniejsze sposoby na trądzik na dekolcie.

Trądzik na klatce piersiowej czym jest ?

Podstawowym czynnikiem powstawania krost na dekolcie jest nad produkcja łoju przez skórę w tych okolicach. Skóra na dekolcie, podobnie jak skóra twarzy, może się przetłuszczać, a to najprostsza droga do powstawania trądziku. Dodatkowo na klatce piersiowej występuje sporo mieszków włosowych, które mogą ulegać zapychaniu. Do innych przyczyn krostek na dekolcie można zaliczyć nadwrażliwość na niektóre kosmetyki, a także problemy hormonalne. Trądzik bez względu na miejsce w którym się pojawia jest uciążliwym problemem. Trądzik na klatce piersiowej nie różni się sporo od trądziku, który występuję na skórze twarzy czy na szyi. Jednak tworzy się w praktycznie taki sam sposób martwe komórki naskórka uwięzione zostają w porach przez to nadprodukcja sebum, zatyka pory i bakterie, które rozprzestrzeniają się poprzez nadmiar łoju powodują wypryski kumulowanie wszystkich tych czynników sprawia, że białe krwinki ciała w obronie przed atakiem, powodują stan zapalny a to wywołuje zmiany trądzikowe.

Przyczyny trądziku na klatce piersiowej

Przyczyn wystąpienia trądziku na klatce piersiowej jest kilka. U każdego człowieka występuję z różnych przyczyn są to między innymi:

  • zaburzenia hormonalne,
  • wpływ bakterii i drożdżaków,
  • uwarunkowania genetyczne,
  • nadmierną produkcję sebum przez gruczoły łojowe,
  • nieprawidłowe rogowacenie ujść mieszków włosowych (nagromadzenie korneocytów).

Nierównowaga hormonalna spowodowana chorobą, nieprawidłową dietą lub lekami jest również częstą przyczyną nawrotów trądziku.

Trądzik na dekolcie u kobiet dorosłych

Trądzik na dekolcie najczęściej występuje u kobiet powyżej 25 roku życia Nazwany przez specjalistów trądzikiem dorosłym. Trądzik ten charakteryzuje się niewielkimi zmianami zapalnymi w postaci grudek i krost wypełnionych treścią ropną. Rzadko obserwuje się zaskórniki i cięższe zmiany zapalne, takie jak guzy lub . W przeciwieństwie do wyprysków, które rozciągają się na całej twarzy, tzw. pryszcze znajdują się w strefie T. W zaawansowanym trądziku wysypka znajduje się na dolnej części twarzy – brodzie i szczęce, a także na szyi i ramionach, często pozostawiając blizny. Jedną z przyczyn trądziku dorosłych jest nadmiar androgenów, takich jak dihydrotestosteron (DHT) i siarczan dehydroepiandrosteronu (DHEA-S), które mogą prowadzić do zwiększonej produkcji sebum przez gruczoły łojowe. W ostatnich latach coraz więcej uwagi poświęca się wpływowi stresu na rozwój trądziku o późnym początku.

Jak pozbyć się trądziku na klatce piersiowej

Jeżeli chcesz zapobiegać nawrotom zmian trądzikowych, powinieneś przede wszystkim stosować się do zaleceń swojego lekarza dermatologa dostosować do prowadzonej terapii oraz zadbać o prawidłową pielęgnację skóry. Samodzielne leczenie lub przerwanie terapii zaleconej przez lekarza może skutkować pogorszeniem. Kwas salicylowy pomaga przeprowadzać leczenie. Wypryski, które pojawiają się na dekolcie pozostawiają na ciele blizn, które są uciążliwe i powodują nieestetyczny wygląd.

Sprawdź również przyczyny powstawania trądziku na brodzie.

Dodaj komentarz