Baza biomembranowa IQ3 – badania

Wreszcie przyszedł czas na analizę badań nad Bazą Biomembranową IQ3. We wcześniejszych naszych artykułach mogliście poznać prawdziwe właściwości baz IQ1 i IQ2, które potwierdzone są wnioskami badań. Czy podobnie będzie z kremem IQ3 od Creme Bar?

 

Założenia dla Bazy IQ3

Na początek warto wrócić uwagę czym jest  NMF i jakie są skutki niedostatecznego poziomu w skórze. Kiedy brakuje Naturalnego Czynnika Nawilżającego, czyli właśnie NMF, zmniejsza się zdolność łagodzenia podrażnień oraz regeneracji skóry, a także zmniejsza się pamięć wodna – co przekłada się na wysuszenie skóry.
Baza 3 ma za zadanie poradzić sobie z problemami cery suchej, bardzo suchej i odwodnionej.
Jeszcze przed badaniami deklarowaliśmy, że działanie preparatu powoduje m.in. odbudowę bariery ochronne skóry, natłuszczenie, odżywienie skóry oraz utrzymuje równowagę wodno-lipidową, poprawia elastyczność i wygładza powierzchnię skóry. Poniżej sprawdzicie jakie zdanie na ten temat mieli badani.

Charakterystyka Bazy IQ3 Creme Bar

Trochę teorii: baza IQ3 zawierająca NMF- naturalny czynnik nawilżający dedykowana osobom mającym problemy z tzw. pergaminową skórą pozbawioną zdrowego blasku. Radzi sobie ona także z problemami odgnieceń które pozostają na skórze a także z uczuciem ściągania. Prezentowany krem biomembranowy przeznaczony jest dla skór narażonych na negatywny wpływ czynników zewnętrznych (wiatr, mróz, promieniowanie UV, detergenty).Dzięki zawartości NMF, czyli niskocząsteczkowych związków naturalnie nawilżających, krem świetnie sprawdzi wśród Osów, których cera wymaga intensywnego nawilżenia głębokich warstw.

Do owych związków należą:

  • kwas piroglutaminowy i jego sole, czyli naturalny składnik ludzkiej skóry, który odpowiada m.in. za utrzymywanie właściwego nawilżenia. Sodium PCA zatrzymując wodnę w skórze zapewnia właściwy poziom wilgotności, gdyż zapobiega utracie wody, a co więcej – pochłania ją z powietrza.
  • Mocznik, to naturalna substancja uboczna z przemiany białek. Jej zadaniem jest dbanie o odpowiednie nawodnienie warstwy rogowej naskórka. Dodatkowo zmiękczając go zwiększa przepuszczalność warstwy rogowej, wpływa także na jej regenerację, a w odpowiednich warunkach działa złuszczająco
  • Sole kwasu mlekowego, które utrzymują właściwie PH
  • Aminokwasy

Ponadto baza zawiera skwalan, olej z masłosza i olejek jojoba, który odżywia,  natłuszcza i zapobiega wysuszaniu skóry, a także sorbitol i lizynę.

Testy diagnostyczne i inne badania: Baza IQ3

W badaniu przeprowadzonym przez instytut Dr Kozieja, uczestniczyło 31 osób w wieku 37 – 68 lat, których cechowała skóra sucha, nienatłuszczona, wymagająca nawilżenia.
Po konsultacji lekarskiej i dermatologicznej nie wykazującej przeciwwskazań, badani dostali zadanie regularnego, codziennego, porannego stosowania kremu na oczyszczoną skórę przez 4 tygodnie lub do wyczerpania kremu.
Oczywiście wykluczone było stosowanie innych preparatów, a konieczna była obserwacja szczegółowe odnotowywanie uwag, dotyczących badanej substancji.
Wykonane badania aplikacyjne wykazały, że Creme Bar visage parfait IQ3 nie tylko nie wywołał podrażnień, ale oprawił ogólną kondycję i wygląd skóry, która była słucha i wymagała intensywnego natłuszczenia i długotrwałego nawilżenia. Skóry uczestników badania, wg ich własnej oceny, stały się gładkie, nawilżone, miękkie i aksamitne w dotyku. Ponadto krem poradził sobie z  wszelkim łuszczeniem i zmniejszył szorstkość cery. Zaobserwowano, że krem wspomaga naturalne procesy regeneracji i ochrony skóry.
Dodatkowymi atutami kremu okazała się jego wydajność, szybkie działanie, dobra przyczepność i łatwa aplikacja dzięki zastosowaniu opakowania typu „air less”, uniemożliwiającego dopływ powietrza i światła do kosmetyku.

Badania aparaturowe, mające na celu określenie skuteczności nawilżenia i pomiar elastyczności i wygładzenia skóry wykazały, iż te parametry skóry poprawiają się już po pierwszej aplikacji. Pomiary w czasie 4 tygodni aplikacji preparatu , potwierdziły założenia producentów.
Badania odbywały się w takich samych warunkach jak w przypadku poprzednich baz.

Dodatkowo ostały także wykonane badania skory za pomocą kamery PhotoFinderMedicam, ANTERA u 5 losowo wybranych osób. Potwierdziły się obserwacje badanych: widocznie zauważalna była struktura skóry, zagłębienia i bruzdy pokryte były jednolitą warstwą przez długi czas. Po 4 tygodniach zaobserwowano wygładzenie struktury skóry i wyraźną redukcję zmarszczek.

Wyniki

Z czystym sumieniem i dumą możemy stwierdzić i wszystkie badania potwierdziły nasze założenia i baza biomembranowa spełni wszystkie oczekiwania klientów borykających się z suchą i podrażnioną skórą. Baza IQ3 skutecznie nawilża i regeneruje skórę, zapobiega utracie wody, tworząc na skórze ochronny płaszcz. Ponadto testy wykazały, że preparat zdecydowanie poprawia poziom natłuszczenia skóry i jej elastyczność.
Co najważniejsze: wszystkie substancje aktywne zawarte w unikalnej formule pobudzają osłabione procesy metaboliczne, chroniąc DNA i stymulując powstawanie nowych komórek z prawidłową funkcją DNA.
Baza IQ3 jako podstawa indywidualnego kremu sprawdzi się więc w pielęgnacji nawet najbardziej wymagających typów skóry.

Każda opinia jest dla nas ważna, mamy więc nadzieję, że dowiemy się o Twoich doświadczeniach z naszymi wyjątkowymi kremami biomembranowymi!

Dodaj komentarz