Baza biomembranowa IQ2 – badania

Charakterystyka Bazy IQ2 Creme Bar

Baza IQ2 przeznaczona jest dla osób z cerą normalną i mieszaną oraz dla osób, które zmagają się z problemami skórnymi typu: trądzik, zmiany atopowe, przedwczesne zmarszczki, szary, ziemisty odcień, itp.
Dzięki zawartości aminokwasów – podstawowych elementów budulcowych dla białka, nasz krem wspomaga metabolizm i wzrost komórek i tkanek. Aminokwas to niewielka cząsteczka, która może wnikać nawet do głębokich warstw naskórka.

  • Arginina: aminokwas, który w naturalny sposób występuje w organizmie i wspomaga wiele procesów (m.in. leczenie ran, naprawa tkanek, obniżenie ciśnienia, itd.), jest szczególnie ważny w pielęgnacji skóry bardzo suchej i atopowej. Dzięki funkcji wzmocnienia bariery hydrolipidej, baza polecana jest po inwazyjnych zabiegach takich jak: peelingi chemiczne, laser;
  • Seryna: odpowiedzialna jest za regulacje płaszcza hydrolipidowego. Wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego oraz trawienie białek;
  • Prolina: zatrzymuje wodę w naskórku. Jest składnikiem wielu białek oraz jednym z ważniejszych elementów budulcowych kolagenu. Redukuje m.in. skutki uszkodzeń wyrządzonych przez promieniowanie UV.

Dlaczego osoba zmagająca się z którymś ze wspomnianych problemów, powinna zastosować krem zawierający liczne aminokwasy i peptydy? Niedostateczna ilość protein i peptydów skutkuje szybkim obumieraniem tkanek włóknistych, mniejszą zdolnością regeneracji skóry oraz mniejszym poziomem stabilizacji produkowania sebum, co w znacznym stopniu wpływa na powstawanie zaburzeń.

Testy diagnostyczne i inne badania: Baza IQ2

Testy diagnostyczne w przypadku Bazy IQ2 , przebiegały niemalże identycznie jak w opisanym badaniach nad Bazą IQ1. Były one prowadzone przez dr Piotra Kozieja z Centrum Kosmetyków sp.j.

Grupą badawczą do testów diagnostycznych stanowiło 30 osób, w wieku 30 – 57 lat. Ich zadaniem było stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami, wyłączając inne kosmetyki, leki farmakologiczne, itp.. Nad wszystkim czuwali lekarze specjaliści oraz dermatolodzy, którzy badając skórę przed, stwierdzili, iż w chwili przystąpienia do badań na skórze probantów nie występowały żadne zmiany chorobowe, objawy podrażnień czy alergii, wymagające leczenia farmakologicznego.
Kolejne badania odbywały się w trakcie oraz po zakończeniu stosowania Bazy IQ2.

Dodatkowo wykonane zostały także badania aparaturowe, polegające na pomiarze  w określonych warunkach, skuteczności nawilżenia, elastyczności i wygładzenia skóry. Pomiary odbył się następująco:

  • pomiar TEWL (utrata wody): po 30 sekundach, 1 godzinie i 3 godzinach od nałożeniu preparatu
  • pomiar nawilżenia: 4 razy w ciągu 5 godzinach od pierwszej aplikacji preparatu,
  • pomiar elastyczności: w każdym tygodniu aplikacji.

Po zakończeniu stosowania skóra została także przebadana kamerą PhotoinderMedicam i Antera.

Wyniki testów diagnostycznych i badań: Baza IQ2

4 tygodnie codziennego porannego stosowania Bazy biomembranowej IQ2 u żadnego z badanych nie wywołało skutków ubocznych. Badani stwierdzili, iż dzięki regularnemu stosowaniu specyfiku, poprawił się wygląd, gładkość, nawilżenie i ogólna kondycja skóry.
Poprawa nawilżenia skóry przejawiała się także w zmniejszeniu jej szorstkości oraz nadmiernego złuszczania. Co więcej, wg opinii badanych, skóra stała się miękka w dotyku i aksamitna, a stosowanie bazy IQ2 zlikwidowało objawy starzenia się skóry.
Kolejne zalety, jakie docenili badani to to, iż krem cechuje się dużą wydajnością, łatwo się go rozprowadza, był łatwy do zmycia, lecz jego efekt był bardzo trwały.
Podobnie jak w przypadku Bazy IQ1, IQ2 także nie zawiera konserwantów, emulgatorów, barwników i kompozycji zapachowych, co doceniły osoby ze skłonnością do podrażnień i alergii skóry.

W przypadku badań aparaturowych, pomiary nawilżenia, elastyczności i wygładzenia – efekty były widoczne już przy pierwszych próbach, zarówno biorąc pod uwagę nawilżenie jak i elastyczność.
Z badań wynika, iż krem w czasie stosowania pozostawia na skórze stabilną osłonę, a przy tym głęboko nawilża, utrzymując trwały poziom tego stanu, poprzez spowalnianie odparowywania wody własnej z naskórka. Ponadto testy wykazały, że po zastosowaniu preparatu, nie zachodziło zjawisko okluzji ciągłej, które ma niekorzystny wpływ na gospodarkę hydro-lipidową skóry i wymianę gazową.

Probanci, lekarze oraz dermatolodzy zgodnie docenili delikatną i lekką formułę kremu, jego lekkość oraz zalety tego, iż nie wyróżnia się barwą ani zapachem.

Założenia vs wnioski – BAZA IQ2

Przechodząc do zestawienia założeń oraz wniosków stanowiących cel powstania kolejnej z naszych baz – BAZY IQ2, z dumą przyznajemy, iż wyniki badań pozwoliły na potwierdzenie naszych założeń. Co za tym idzie, Baza IQ2, która została stworzona z myślą o skórach szarych, ziemistych, wymagających głębokiej penetracji substancji aktywnych oraz atopowych, trądzikowych i starzejących się, spełniła naszą koncepcję oraz oczekiwania naszych Klientów (tudzież osób badanych).
Poprzez aktywne składniki takie jak: olej z masłosza, skwalan, i skoncentrowana mieszanina pektyn, protein, seryny, argininy i proliny, krem doskonale uzupełnia niedobory fizjologiczne skóry oraz wspomaga syntezę kolagenu. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna oraz przyspieszają się procesy regeneracji komórek. Dodatkowo Baza IQ2 z łatwością transportuje substancje aktywne w głąb skóry, regulując przy tym także produkcję sebum.
Krem nie przetłuszcza cery, szybko się wchłania i idealnie nadaje się do stosowania pod makijaż. Uczucie miękkości, witalności i świeżości skóry zachwycą każdego, dlatego zachęcamy do wypróbowania naszych baz. Już wkrótce coś więcej o ostatniej – Bazie IQ 3.

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu!

Crème Bar® visage parfait
aleja San Francisco 2
55-020 Rzeplin

tel. +48 536 880 710
e-mail: biuro@cremebar.pl

Dodaj komentarz