Baza biomembranowa IQ1 – badania

Wnioski z badań nad Bazą IQ1

Choć wnioski to końcowy etap badań, my chcielibyśmy od nich zacząć. Dzięki przeprowadzonym badaniom opisanym poniżej, potwierdziły się założenia, które przyświecały myśli stworzenia bazy o konkretnych działaniach.

Nasze założenia deklarowały iż zadaniem stworzonego przez nas kremu – bazy jest:

  • Odbudowa funkcji ochronnych barier skóry,
  • Stymulacja powstawania nowych komórek z prawidłową strukturą DNA,
  • Intensywne nawilżenie głębokich warstw skóry,
  • Poprawa elastyczności skóry,
  • Wygładzenie powierzchni skóry.

Sprawdźcie jak badani ocenili efekty naszej pracy oraz… efekty Bazy IQ1!

Charakterystyka Bazy IQ1 Creme Bar

Baza IQ1 została stworzona dla skóry suchej, starzejącej się, z tendencją do łuszczenia. Skład bazy można porównać do składu lipidów skórnych, których właśnie niedostateczna ilość powoduje mniejszą trwałość wiązań komórkowych, za czym idzie przedwczesne stworzenie się zmarszczek oraz wysuszanie i łuszczenie się skóry.

Ponadto składniki kremu, a konkretnie ceramidy, fitosfingozyna, skwalan, olej z masłosza, mają za zadanie chronić skórę przed przedostaniem się szkodliwych mikroorganizmów, promieniowania UV i alergenów.

  • skwalan (składnik płaszcza lipidowego) tworzy warstwę ochronną i zaopatruje w kwasy tłuszczowe,
  • olej z masłosza zmniejsza przeznanskórkową utratę wody TEWL,
  • skoncentrowana mieszanina ceramidów, wolnych kwasów tłuszczowych, fitosfingozyny, skwalanu – odpowiada za prawidłową regenerację, wzmacnia naturalne mechanizmy obronne, poprawia nawilżenie.

Testy diagnostyczne: Baza IQ1

Grupę badawczą stanowiło 30 osób w wieku od 30 – 57 lat, (20 kobiet, 10 mężczyzn).Ich zadaniem było regularne stosowanie preparatu, codziennie rano na oczyszczoną cerę przez 4 tygodnie, przy czym nie mogli stosować w tym czasie żadnych innych wyrobów podobnego przeznaczenia. Dodatkowo każdy badany miał szczegółowo obserwować działanie specyfiku, udawać się na kontrolne wizyty do dermatologia, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek negatywnych objawów – natychmiastowo przerwać stosowanie kremu.

Ponadto działanie baza IQ1 zostało poddane badaniom dermatologicznym i aparaturowym, które miało na celu określenie skuteczności nawilżenia, pomiar elastyczności i wygładzenia skóry w czasie po 30 sekundach, po 5 godzinach i 4 tygodniach od pierwszej aplikacji.

Wyniki testów diagnostycznych i badań: Baza IQ1

Baza Creme Bar IQ 1 nie wywołała żadnych istotnych podrażnień i była dobrze tolerowana przez osoby biorące udział w badaniu. Wszyscy zgodnie uznali, że regularne stosowanie kremu znacznie poprawiło wygląd i koloryt skóry, a także poskutkowało długotrwałym jej nawilżeniem, ograniczając szorstkość i nadmierne złuszczanie się skóry.
Dodatkowo osoby badane stwierdziły, iż po 4 tygodniach stosowania kremu ich skóra stała się bardziej elastyczna, jędrna, głaska, miękka i aksamitna  w dotyku, a aplikacja na podrażnioną skórę wzmacniała procesy jej regeneracji i ochrony.
Według probantów potwierdziły się też cechy promujące krem, tzn. jego duża wydajność, łatwe rozprowadzanie, dobra przyczepność, łatwość zmywania w razie potrzeby, a także trwałość efektu.
Osoby ze skórą skłonną do alergii doceniły fakt, że Baza Creme Bar nie zawiera konserwantów i kompozycji zapachowych.

Wyniki badań aparaturowych potwierdziły, że surowcowy skład kremu pozostawił na skórze stabilną ochronę oraz pozwolił na utrzyma nie stabilnego poziomu nawilżenia skóry poprzez spowolnienie odparowywania wody własnej z naskórka przez co m.in. poprawia się poziom nawilżenia skóry zachowujący optymalny poziom przez długi czas. Po zastosowaniu preparatu, nie zachodziło zjawisko okluzji ciągłej, mające niekorzystny wpływ na gospodarkę hydro-lipidową oraz oddychanie skórne.
Badania aparaturowe wykazały poprawę elastyczności skóry o ponad 20%.

Zachęcamy do osobistego zapoznania się z Bazą IQ 1!
Dla gabinetów kosmetycznych oferujemy specjalne oferty dostępne po zalogowaniu.
Jeśli chcesz rozpocząć z nami współpracę, zachęcamy do kontaktu:

Crème Bar® visage parfait
aleja San Francisco 2
55-020 Rzeplin

tel. +48 536 880 710
e-mail: biuro@cremebar.pl

Dodaj komentarz